Trpezlivo udržujeme rovnováhu medzi
podnikaním a filantropiou

O nás

Vznikli sme v roku 2006. Odvtedy spája dlhoročné skúsenosti a prostriedky z biznis prostredia s odhodlaním vyriešiť najzložitejšie spoločenské výzvy. Sme presvedčení o tom, že úspešný a šťastný človek môže vyjsť z akéhokoľvek prostredia, ak mu poskytneme oporu a nasmerujeme ho na správnu cestu.

Na jednej strane sme idealisti, ktorí veria v lepší a vyrovnanejší svet, ale zároveň chceme nájsť reálne a efektívne riešenia a nebojíme sa skúšať to netradičnými spôsobmi. Láska k spoločnosti a životnému prostrediu sú našou hybnou silou. Rovnako nám na tejto ceste pomáha vytrvalosť, spolupráca a úprimné nadšenie.

Našu víziu napĺňame realizáciou a podporou projektov, ktoré zlepšujú kvalitu života v komunite. V neziskovom sektore využívame princípy podnikateľského prostredia a snažíme sa o to, aby po našich projektoch zostala dlhodobá a skutočná pozitívna spoločenská zmena.
Naša cesta

Kliknite na meno projektu, aby ste sa dozvedeli viac.

Náš tím

Ladislav Kossár

Ladislav Kossár je zakladateľom a riaditeľom PROVIDY. Pomáha jej so strategickým smerovaním a investíciami do organizácií a jednotlivcov, ktorým rovnako záleží na udržateľnom riešení spoločenských problémov. Má ukončené právnické vzdelanie na Univerzite Komenského, študoval medzinárodné právo a kapitálové trhy na univerzitách v Szegede, Utrechte a na Harvarde. Po krátkej stáži v OSN v New Yorku pracoval pre Deutsche Bank v oblasti investičného bankovníctva a správe aktív v Londýne a Frankfurte. Desať rokov sa venoval rozvoju realitných projektov a investovaniu rizikového kapitálu. V súčasnosti sa venuje správe aktív, mentorovaniu mladých podnikateľov a poskytuje poradenstvo pre globálne neziskové organizácie Nexus Youth Summit a Dalajlama Fellows. Vo voľnom čase sa rád venuje basketbalu, umeniu a cestovateľskému fotografovaniu.

Lucia Kossárová

Lucia Kossárová je spoluzakladateľkou nadácie PROVIDA a programu BUDDY, ktorého víziou je, aby každé dieťa, ktoré nevyrastá vo svojej rodine, malo aspoň jednu osobu, ktorej dôveruje a mohlo viesť samostatný život. Venuje sa ochrane a bezpečnosti detí a nastavuje systém sledovania prínosu programu pre deti, dobrovoľníkov, Centrá pre deti a rodiny a BUDDY komunitu. Vyštudovala sociálne vedy na University College Utrecht a medzinárodný rozvoj na John Hopkins SAIS v USA a v Taliansku. Pracovala pre Radu Európy a Svetovú banku a pôsobila ako konzultantka v otázkach zdravotníctva a sociálneho rozvoja v rôznych krajinách sveta. V Londýne získala PhD na London School of Economics a neskôr pracovala ako seniorná výskumná analytička pre nezávislý inštitút Nuffield Trust. Venovala sa tiež výskumu kvality zdravotníctva pre deti a mládež. Koncom roka 2017 sa rozhodla priniesť svoje skúsenosti na Slovensko a dnes sa naplno venuje programu BUDDY - jeho udržateľnosti a príprave na ďalší rast. Vo voľnom čase rada cestuje, trávi čas s rodinou a priateľmi a vždy keď ju stretnete, nechýba jej úsmev na tvári.

Mária Sarossyová

Po vyštudovaní Obchodnej akadémie v Prešove sa venovala ekonomickému poradenstvu a vedeniu účtovníctva. V roku 2009 založila občianske združenie Viera Láska Nádej, s ktorým chcela organizovať letné tábory pre viacnásobne hendikepované deti. S cieľom zvýšenia kvality života svojich dvoch detí Zorky a Branka, ako aj iných detí, založila prvé centrum Svetielko v Prešove v máji 2011. Vo voľnom čase rada číta historické knihy najmä o histórii šermu a dúfa, že raz bude môcť opäť jazdiť na koňoch.

Jozef Bardík

Jozef Bardík je odborným konzultantom pre stratégiu PROVIDY a zameriava sa najmä na podnikanie a spoločensky prospešné investície. Vyštudoval strategický manažment na Fakulte manažmentu UK v Bratislave a počas svojej kariéry pôsobil v oblasti private equity a v strategickom poradenstve (McKinsey & Company, Deloitte Financial Advisory). Podporuje „Detstvo Deťom“, neziskové denné centrum pre rómske deti ako aj iné neziskové organizácie v oblasti vzdelávania. V súčasnosti pôsobí ako nezávislý investor a konzultant v oblasti real estate a finance. Vo voľnom čase rád cestuje po Portugalsku a Indii.

Ladislav Kossár
ZAKLADATEĽ
Ladislav Kossár ZAKLADATEĽ
Lucia Kossárová
SPOLUZAKLADATEĽKA
Lucia Kossárová SPOLUZAKLADATEĽKA
Mária Sarossyová
Centrum Svetielko
Mária Sarossyová Centrum Svetielko
Jozef Bardík
Strategické poradenstvo
Jozef Bardík Strategické poradenstvo