Trpezlivo udržujeme rovnováhu medzi
podnikaním a filantropiou

O nás

Nadácia PROVIDA vznikla v roku 2006. Odvtedy spája dlhoročné skúsenosti a prostriedky z biznis prostredia s odhodlaním vyriešiť najzložitejšie spoločenské výzvy. Sme presvedčení o tom, že úspešný a šťastný človek môže vyjsť z akéhokoľvek prostredia, ak mu poskytneme oporu a nasmerujeme ho na správnu cestu.

Na jednej strane sme idealisti, ktorí veria v lepší a vyrovnanejší svet, ale zároveň chceme nájsť reálne a efektívne riešenia a nebojíme sa skúšať to netradičnými spôsobmi. Láska k spoločnosti a životnému prostrediu sú našou hybnou silou. Rovnako nám na tejto ceste pomáha vytrvalosť, spolupráca a úprimné nadšenie.

Našu víziu napĺňame realizáciou a podporou projektov, ktoré zlepšujú kvalitu života v komunite. V neziskovom sektore využívame princípy podnikateľského prostredia a snažíme sa o to, aby po našich projektoch zostala dlhodobá a skutočná pozitívna spoločenská zmena.
Naša cesta

Kliknite na meno projektu, aby ste sa dozvedeli viac.

Náš tím

Ladislav Kossár

Ladislav Kossár je zakladateľom a riaditeľom PROVIDY. Pomáha jej so strategickým smerovaním a investíciami do organizácií a jednotlivcov, ktorým rovnako záleží na udržateľnom riešení spoločenských problémov. Má ukončené právnické vzdelanie na Univerzite Komenského, študoval medzinárodné právo a kapitálové trhy na univerzitách v Szegede, Utrechte a na Harvarde. Po krátkej stáži v OSN v New Yorku pracoval pre Deutsche Bank v oblasti investičného bankovníctva a správe aktív v Londýne a Frankfurte. Desať rokov sa venoval rozvoju realitných projektov a investovaniu rizikového kapitálu. V súčasnosti sa venuje správe aktív, mentorovaniu mladých podnikateľov a poskytuje poradenstvo pre globálne neziskové organizácie Nexus Youth Summit a Dalajlama Fellows. Vo voľnom čase sa rád venuje basketbalu, umeniu a cestovateľskému fotografovaniu.

Lucia Kossárová

Lucia Kossárová je spoluzakladateľkou PROVIDY a jej odborným garantom pre oblasť merania dopadu a kvality projektov pre deti a mládež. Vyštudovala sociálne vedy na University College Utrecht a medzinárodný rozvoj na John Hopkins SAIS v USA a v Taliansku. V minulosti pracovala pre Radu Európy a Svetovú banku a neskôr pôsobila ako konzultantka v otázkach zdravotníctva a sociálneho rozvoja v rôznych krajinách sveta. V súčasnosti žije v Londýne, kde získala PhD na London School of Economics a pracovala ako senior researcher pre nezávislý think-tank Nuffield Trust, v oblasti zdravotníctva a sociálneho rozvoja. Vo voľnom čase rada cestuje a trávi čas s priateľmi a rodinou.

Viliam Karas

JUDr. Viliam Karas je správca nadácie PROVIDA. Už 14 rokov sa venuje nielen pomoci neziskovým organizáciám, ale aj obchodnému a európskemu právu, ako aj zastupovaniu klientov v súdnych sporoch. Prednáša Európske právo na Trnavskej Univerzite a od roku 1999 pôsobí v advokátskej komore. Vydal viacero publikácií. Vedie advokátsku kanceláriu Maple Fish, ktorá poskytuje komplexné právne poradenstvo slovenským aj zahraničným klientom v súkromnom aj verejnom sektore. Vo voľnom čase sa rád rozpráva so svojím otcom o dôležitosti včiel pre ľudstvo.

Mária Sarossyová

Po vyštudovaní Obchodnej akadémie v Prešove sa venovala ekonomickému poradenstvu a vedeniu účtovníctva. V roku 2009 založila občianske združenie Viera Láska Nádej, s ktorým chcela organizovať letné tábory pre viacnásobne hendikepované deti. S cieľom zvýšenia kvality života svojich dvoch detí Zorky a Branka, ako aj iných detí, založila prvé centrum Svetielko v Prešove v máji 2011. Vo voľnom čase rada číta historické knihy najmä o histórii šermu a dúfa, že raz bude môcť opäť jazdiť na koňoch.

Jozef Bardík

Jozef Bardík je odborným konzultantom pre stratégiu PROVIDY a zameriava sa najmä na podnikanie a spoločensky prospešné investície. Vyštudoval strategický manažment na Fakulte manažmentu UK v Bratislave a počas svojej kariéry pôsobil v oblasti private equity a v strategickom poradenstve (McKinsey & Company, Deloitte Financial Advisory). Podporuje „Detstvo Deťom“, neziskové denné centrum pre rómske deti ako aj iné neziskové organizácie v oblasti vzdelávania. V súčasnosti pôsobí ako nezávislý investor a konzultant v oblasti real estate a finance. Vo voľnom čase rád cestuje po Portugalsku a Indii.

Ladislav Kossár
ZAKLADATEĽ
Ladislav Kossár ZAKLADATEĽ
Lucia Kossárová
SPOLUZAKLADATEĽKA
Lucia Kossárová SPOLUZAKLADATEĽKA
Viliam Karas
Správca nadácie
Viliam Karas Správca nadácie
Mária Sarossyová
Centrum Svetielko
Mária Sarossyová Centrum Svetielko
Jozef Bardík
Strategické poradenstvo
Jozef Bardík Strategické poradenstvo